Kategorie blog
Nasze marki

Blog

Porządek i pokój dziecięcy - czy to możliwe?
Porządek i pokój dziecięcy - czy to możliwe?

Pokój dziecięcy to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Jakie powinno być? Kolorowe, radosne, energetyczne, bezpieczne, stymulujące i... posprzątane. Okazuje się bowiem, że ład w pokoju malucha jest potrzebny. Jak utrzymywać porządek? Jak walczyć z bałaganem? Jak nauczyć dziecko dbać o swoje cztery kąty? Oto niezawodne sposoby na czysty pokój dziecka.

czytaj całość »
Siedziska dla dzieci - wygodne, praktyczne i estetyczne
Siedziska dla dzieci - wygodne, praktyczne i estetyczne

Siedziska sprawdzają się wszędzie tam, gdzie goszczą najmłodsi. Dlaczego warto w nie inwestować? Ponieważ stanowią świetny, modny, stylowy element dekoracyjny dla każdego wnętrza, bo wspierają najmłodszych w niełatwej sztuce jedzenia posiłków przy dorosłym stole, dbają o komfort i bezpieczeństwo maluchów w trakcie biesiadowania.

czytaj całość »
Jak utrzymać idealny porządek w dziecięcym pokoju?
Jak utrzymać idealny porządek w dziecięcym pokoju?

Bolączką wielu rodziców są wiecznie porozrzucane zabawki w pokoju ich pociechy, a nawet w całym mieszkaniu. Jak utrzymać porządek w dziecięcym pokoju? Bardzo łatwo można zmienić ten stan rzeczy. I co najważniejsze nie wymaga to dużego wysiłku, czy też wiecznego biegania za dzieckiem i zbierania po nim jego ulubionych przedmiotów. Wystarczy właściwe nastawienie i kilka trików oraz odpowiednich pojemników na zabawki, których na rynku jest bardzo dużo. Do dziecięcego pokoju warto wybrać jak najbardziej kolorowe, z zabawnymi motywami i co ważne wytrzymałe oraz bezpieczne dla dziecka. Należy zwrócić uwagę na ich wykonanie – czy wszystkie elementy są ze sobą dobrze połączone, nie ma ostrych krawędzi oraz czy są one wykonane z bezpiecznych materiałów.

czytaj całość »
Sprawdzone sposoby na dziecięce nocne lęki
Sprawdzone sposoby na dziecięce nocne lęki

Dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym – dwóch – trzech lat zaczynają odczuwać nocne lęki. Często mówią, że w ich pokoju mieszkają potwory i nie chcą tam spać. Dzieje się tak zazwyczaj z kilku powodów. Jednym z najczęstszych jest po prostu chęć spania razem z rodzicami w jednym łóżku, szczególnie wtedy, gdy wcześniej spało ono razem z nimi a nagle zostało „przeniesione” do swojego, osobnego łóżeczka. Innym powodem często staje się strach przed ciemnością – spanie w całkowicie zaciemnionym pokoju może budzić w dzieciach różne obawy i lęki. Wstając w nocy maluch może się potknąć o jakąś rzecz leżącą na podłodze lub uderzyć o meble. Jeszcze jednym powodem może być rozwijająca się właśnie w tym okresie dziecięca wyobraźnia, która podpowiada maluchowi, różne niestworzone rzeczy, które dla nas dorosłych są irracjonalne.

czytaj całość »
Porządki w dziecięcym pokoju
Porządki w dziecięcym pokoju

Porządki w dziecięcym pokoju to delikatny temat dla rodziców i dzieci. Jak sobie z tym poradzić? Częstą bolączką rodziców jest to, że w pokoju starszaka panuje bałagan – zabawki są porozrzucane, niejednokrotnie rozłożone na części, z których każda znajduje się w innej części pokoju. Maluchy lubią także zostawiać swoje zabawki w innych pomieszczeniach w domu. Aby dziecko nabrało dobrego nawyku sprzątania po sobie (nie tylko zabawek) należy uczyć go wykonywania obowiązków domowych już od najmłodszych lat. Oczywiście takie „obowiązki” muszą być dostosowane do wieku dziecka.

czytaj całość »
Nawilżenie powietrza w dziecięcym pokoju
Nawilżenie powietrza w dziecięcym pokoju

Odpowiednie nawilżenie powietrza jest niezwykle ważne dla naszego dobrego samopoczucia i funkcjonowania. To samo tyczy się naszych dzieci, jeśli powietrze w ich pokoju jest odpowiednio nawilżone są one spokojne, łatwiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach, ale też zachowują lepsze zdrowie.

czytaj całość »
Pokój małego alergika
Pokój małego alergika

Dzieci z alergią wymagają szczególnych warunków. Dlatego już planując pokój małego alergika warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które znacznie ułatwią mu funkcjonowanie w domu. Kilka prostych rozwiązań sprawi, że dzieci z alergiami wziewnymi będą czuły się dobrze i znacznie rzadziej będą odczuwały dolegliwości związane z ich chorobą.

czytaj całość »
Lampka nocna dla dziecka
Lampka nocna dla dziecka

Lampka nocna w pokoju dziecięcym jest wręcz obowiązkowym wyposażeniem, gdyż często maluchy boja się zasypiać samodzielnie w całkowitych ciemnościach. Specjalna lampka nocna dla dziecka pozwoli mu na spokojny, niczym nie zakłócony sen, gdyż daje na tyle delikatne światło, że nie zakłóca ono spania. Gdy dziecko obudzi się w nocy będzie miało jednak poczucie bezpieczeństwa i będzie widziało wszystko to co je otacza – będzie mogło się przekonać, że za szafą nie czai się żaden potwór.

czytaj całość »
Miarka wzrostu dla dziecka
Miarka wzrostu dla dziecka

Często mówi się, że upływający czas widać po tym, jak szybko rosną nasze dzieci. Miarka wzrostu pomoże to zmierzyć.

Niejednokrotnie sami rodzice są zaskoczeni, że ich pociecha wyrosła już z ubrań lub przestała się bawić ulubionym misiem, bo taka zabawa jest dla „małych dzieci”. Upływający czas widać także po tym jak zmienia się wygląd dziecięcego pokoju. Zmieniają się w nim zabawki, a z czasem plakaty ulubionych gwiazd muzyki, bądź filmu.

czytaj całość »
Lampka do pokoju dziecięcego
Lampka do pokoju dziecięcego

Urządzając przestrzeń dziecka, warto skupić uwagę na istotnych jego elementach. Jednym z nich jest lampka do pokoju dziecięcego.

Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce i właśnie z uwagi na jego specyfikę – dziecko bawi się w nim, śpi i uczy się – należy odpowiednio zaplanować jego oświetlenie, tak by rzeczywiście pomieszczenie to spełniało jak najlepiej wszystkie swoje funkcje.

czytaj całość »
Rodzinne drzewo genealogiczne
Rodzinne drzewo genealogiczne

Każda rodzina ma swoją historię, ale nie każda ma swoje drzewo genealogiczne. W historiach rodzinnych są wzloty i upadki, ale i zabawne chwile, które są przytaczane na każdym rodzinnym spotkaniu. Zawsze jest coś miłego do wspominania.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl