Kategorie blog
Nasze marki

Jak niemowlę się przywiązuje?

Jak niemowlę się przywiązuje?

Przytulanie niemowlaka

Dziecko komunikuje się ze światem poprzez dotyk, przynajmniej na początku swojego życia. Pierwsze tygodnie to czas, w którym mama powinnam często przytulać dziecko, ponieważ bicie jej serca działa na malca uspokajająco. Dotykanie i przytulanie dziecka to moment, który maluch może odbierać jako zabawę, ale przede wszystkim czuje wtedy, że ktoś jest blisko niego. Czuje się bezpiecznie. Wszystko co go otacza, jest dla niego nowe i przerażające, a częste przytulanie i branie dziecka na ręce pozwala mu na poznanie stałego i bezpiecznego elementu w swoim życiu. Oprócz przytulania, dzieci uwielbiają masażyki dziecięce. Jest to prosty masaż, który polega na czułym dotyku dziecka podczas śpiewania piosenek lub recytowania wierszyków. Masażyki są dużą pomocą, jeśli malec miewa kolki lub ząbkuje.

Niemowlę płacze

Młodzi rodzice często martwią się tym, że ich dziecko płacze. Warto jednak pamiętać o tym, że płacz dziecka to przede wszystkim komunikacja ze swoimi rodzicami. Mama, która sprawuje opiekę nad dzieckiem w jego pierwszych miesiącach życia, potrafi poznać czego właśnie potrzebuje jej niemowlę. Inaczej płacze, gdy jest głodne, a inaczej, gdy boli go brzuszek. Czynnikiem, który bardzo mocno wpływa na więź dziecka z rodzicami to nie tylko czas, który spędzają razem. Duże znaczenie ma też moment karmienia, przewijania i kąpieli bobasa. Najsilniejszą więź malec nawiązuje z osobą, która potrafi szybko zaspokoić potrzeby dziecka.

Prawidłowy rozwój niemowlaka

W życiu malca nie tylko dotyk i odpowiednia więź z rodzicami jest bardzo ważna. W pierwszych miesiącach życia, dziecko uczy się kształtów i kolorów. Edukacja jest w tym okresie bardzo ważna. Na szczęście na rynku są zabawki dla niemowlaka, które pozwalają mu się rozwinąć. Doskonałą pomocą do nauki podczas zabawy jest muzyczny ślimak do raczkowania. Gdy dziecko uczy się chodzić z jego pomocą będzie chciało częściej raczkować i dzięki temu będzie rozwijało lepiej swoje mięśnie. Kilkutygodniowe niemowlę dopiero zapoznają się z otaczającym światem. Potrafią godzinami wpatrywać się w jeden punkt. Dlatego też świetną zabawką, która pozwoli im rozwijać swój zmysł wzroku jest lusterko. Dzieci są na początku zafascynowane swoim odbiciem, a lusterko królik Franck&Fischer da im możliwość na bezpieczne poznawanie swojego odbicia z różnej odległości.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl