Kategorie
Czas wysyłki
Cena
-
od
do
Torby do szpitala
Torba do szpitala – co spakować na porodówkę?
Wyprawka na porodówkę powinna zawierać rzeczy dla Ciebie oraz dla maluszka. Podziel listę na dwie torby, aby ułatwić sobie pakowanie. To pomoże również w organizacji rzeczy na czas porodu oraz na sali poporodowej. Nie zapomnij o ważnych dokumentach takich jak dowód osobisty, kartoteka medyczna, karta ciąży, wyniki badań USG, karta ubezpieczenia zdrowotnego oraz informacje o grupie krwi obojga rodziców.
Na czas porodu spakuj wygodną, obszerną koszulę nocną, szlafrok, parę ciepłych skarpet oraz butelkę wody do picia. Na pobyt w szpitalu przygotuj ubrania do karmienia piersią, koszulę nocną, biustonosz do karmienia, wkładki do biustonosza oraz kapcie. Zabierz też pełen zestaw ubrań na wyjście ze szpitala. W artykułach higienicznych miej grube, chłonne podpaski, majtki siateczkowe oraz podkłady higieniczne. Przyda się też zestaw do makijażu i przybory toaletowe. Nie zapomnij o książkach, gazetach oraz muzyce w tel. na relaks.
Gotowa na poród i pierwsze dni z maluszkiem - co spakować do torby dla dziecka?
W drugiej torbie dla mamy i dziceka spakuj body, piżamkę, czapeczkę i skarpetki, oraz dodatkową bluzę. Na czas pobytu w szpitalu przygotuj kilka par body i piżamek, kaftaniki, śpiworek, miękką kołderkę, pieluchy jednorazowe dla noworodka oraz ubranko na wyjście ze szpitala, dostosowane do pory roku. Przyda się także kilka pieluch tetrowych oraz przybory toaletowe takie jak sol fizjologiczna, delikatny żel do mycia dla noworodka, krem do przewijania, woda oczyszczająca bez spłukiwania oraz ręcznik.
Przy zakupie pierwszych ubranek dla maluszka, zwróć uwagę na przyjemną w dotyku bawełnę, najlepiej z certyfikatem Oeko Tex Standard. Wybierając rozmiar, lepiej jest sięgać po większy, aby zapewnić komfort dziecku. Przed spakowaniem torby na porodówkę skontaktuj się ze szpitalem i skonsultuj listę niezbędnych rzeczy z położną, aby upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz.
Torba do szpitala – kiedy ją spakować?
Większość z nas zaczyna pakowanie torby do szpitala mniej więcej w 6-7 miesiącu. Wtedy zostają jeszcze minimum 2 miesiące na dopakowanie rzeczy. Zdążysz wtedy spakować wszystkie rzeczy, które Ci umknęły. Niektóre mamy robią specjalną listę, co należy zapakować do torby szpitalnej. Taki spis się przydaje. Nie mamy wątpliwości. Oprócz pewności, że o niczym nie zapomnisz, pozwoli ci to również uporządkować rzeczy w torbie do szpitala. Oddzielisz rzeczy, które będą potrzebne po porodzie od dokumentów. Torba dla przyszłej mamy do szpitala powinna być pakowna. Torba taka powinna mieć dużo kieszeni i przegródek. Dodatkowo powinna też być wykonana z materiałów, które będą wytrzymałe. Nie ma co ukrywać. Torba do szpitala ma pomieścić rzeczy twoje i maluszka. Powinna więc być obszerną torbą dla mamy i niemowlęcia. Przyszły tata może pomóc w noszeniu torby szpitalnej.
Torba do szpitala - na co zwrócić uwagę?
Przez najbliższych kilkanaście miesięcy twoja torba nie będzie przypominała standardowej, ekskluzywnej damskiej torebki. Myślałaś, że twoja torba do tej pory mieściła cały wszechświat? Nic podobnego. Kiedy twoje dziecko przyjdzie na świat, będziesz potrzebowała naprawdę dużej torby. Przede wszystkim, rozmiar ma znaczenie… ale nie chodzi tu o samą wielkość torby do szpitala. Kiedy będziesz wybierała swoją torbę, zwróć uwagę na jej funkcjonalność. Większość toreb dla mam do szpitala jest po prostu duża objętościowo, ma postać worka. Nie o to chodzi, w takiej torbie zgubi się nawet najlepiej zorganizowana mama. Torba dla mamy do szpitala powinna mieć dużo przegródek i kieszonek. Tak, byś mogła pogrupować rzeczy pierwszej potrzeby oraz te, których będziecie używać rzadziej.
Co nie powinno znaleźć się w torbie do szpitala na poród?
Nie zabieraj ze sobą zabawek, pluszaków, gryzaków, grzechotek – przynoszą jedynie bakterie do domu i nie są potrzebne w szpitalu. To przydatne rzeczy, ale bardziej do użytku domowego niż szpitalnego. Poduszki do karmienia, chyba że można je wyprać w wysokiej temperaturze po opuszczeniu szpitala. To samo dotyczy kocyków, rożków i ubranek – lepiej je wyprać po powrocie do domu. Ni warto też ze sobą zabierać fotelika i śpiworka - najlepiej, aby zabrała je osoba, która przyjedzie po Ciebie przy wypisie ze szpitala.
Kompletna torba do szpitala - Twoje spokojne pierwszych dni z maluszkiem
Torba do szpitala jest kluczowym elementem przygotowań każdej przyszłej mamy. Organizacja rzeczy na porodówkę i czas pobytu w szpitalu jest łatwiejsza dzięki podziale na dwie torby: jedną dla mamy, drugą dla dziecka. Nie zapomnij o ważnych dokumentach oraz niezbędnych rzeczach jak ubrania do porodu, kosmetyki czy przybory higieniczne.