Kategorie blog
Nasze marki

Blog

Jak zadbać o dobry sen dziecka?
Jak zadbać o dobry sen dziecka?Wiele dzieci ma problemy z zasypianiem i uspokojeniem się przed snem. Często rodzice denerwują się razem z dzieckiem, a to nie pomaga się w wyciszeniu malcowi. Jak sprawić żeby nasze dziecko nie miało problemów ze snem i z łatwością zasypiało w swoim łóżeczku? Wielu rodziców zastanawia się też, kiedy reguluje się sen niemowlaka. Nie ma na to żadnej reguły, jednak jest kilka sposobów, aby ułatwić dziecku dobry sen!

czytaj całość »
Jak niemowlę widzi świat?
Jak niemowlę widzi świat?

Postrzeganie świata przez dzieci jest zupełnie inne niż przez osoby dorosłe. Niemowlę dopiero uczy się kształtów i jego wzrok powoli przyzwyczaja się do nowych warunków. Wzrok dziecka kształtuje się przez kilka miesięcy po jego narodzinach. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie: “jak niemowlę widzi świat?”. Otóż, na początku dziecko widzi niewiele i wszystko co widzi, jest nieostre. Ma problemy z rozróżnianiem barw. Jednak bardzo szybko się to zmienia!

czytaj całość »
Jakie korzyści daje przytulane dziecka?
Jakie korzyści daje przytulane dziecka?

Nawiązywanie relacji nie jest proste. Każdy z nas ma także swój własny sposób na to jak robić to najlepiej. Jednak nawiązanie bliskości i głębokiej relacji z niemowlakiem jest wyzwaniem dla wielu rodziców. Nie lada wyzwaniem jest zapewnienie przyjaznego środowiska, w którym niemowlę będzie się rozwijało społecznie i emocjonalnie. Najistotniejszym momentem w budowaniu więzi między dzieckiem, a najbliższym otoczeniem to jego pierwsze lata życia.

czytaj całość »
Czy niemowlę może spać na brzuchu?
Czy niemowlę może spać na brzuchu?

Spanie dziecka na brzuchu wywołuje często wiele emocji. Część osób uważa, że spanie na brzuchu jest wskazane w pierwszych miesiącach życia dziecka, a inni uważają, że jest to niebezpieczne. Jednak zdaniem specjalistów, dziecko powinno być układane na brzuchu, szczególnie w pierwszych miesiącach swojego życia.

czytaj całość »
W czym powinien spać noworodek?
gniazdko dla noworodka


Rutyna snu u niemowlaka jest zupełnie inna niż u dorosłych. Maluszek przesypia prawie 15 godzin w ciągu doby. Sen dla dziecka jest niezbędny do prawidłowego rozwoju. W fazie głębokiego snu w organizmie malucha przebiegają kluczowe procesy regeneracyjne, a także wzrostu.

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszy rożek dla niemowlaka?
Jak wybrać najlepszy rożek dla niemowlaka?

Rożek dla noworodka? Zdecydowanie tak! Choć wygląda niepozornie, pełni wiele ważnych funkcji: wpływa na rozwój niemowlęcia, przyspiesza proces adaptowania się dziecka w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości, pozwala mu lepiej radzić sobie z nadmiarem bodźców, z jakim na co dzień przychodzi się noworodkowi zmagać. Jak to możliwe?

czytaj całość »
Edukacyjna książeczka dla niemowląt
Edukacyjna książeczka dla niemowląt

Każdej mamie zależy na tym, aby zabawki, którymi będzie bawiło się jej maleństwo będą nie tylko rozrywką, ale także będą miały charakter edukacyjny. Edukacyjna książeczka jest taką zabawką. Warto już od pierwszych miesięcy wybierać takie, które będą stymulowały rozwój maluszka, zarówno ten ruchowy jak i umysłowy. 

czytaj całość »
Kosz Mojżesza Shnuggle - warto mieć go w wyprawce dla dziecka
Kosz Mojżesza Shnuggle - warto mieć go w wyprawce dla dziecka

Kosz Mojżesza Shnuggle powstawał w odpowiedzi na potrzeby rodziców. Jego ostateczny kształt to wynik wielu rozmów z setkami rodziców, którzy na podstawie własnych doświadczeń, dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat tradycyjnych koszy. Tak powstał lekki, przenośny i wygodny kosz wykonany z mocnego, hipoalergicznego i łatwego do czyszczenia materiału.

czytaj całość »
Szumiący miś idealny prezent dla noworodka
Szumiący miś idealny prezent dla noworodka

Kiedy w rodzinie pojawia się mały człowiek, wszyscy cieszą się i próbują wybrać odpowiedni prezent dla noworodka, który ofiarujemy świeżo upieczonym rodzicom. Jednak przed zakupem warto dobrze zastanowić się, co wybrać, aby zarówno rodzice, jak i maluch byli zadowoleni z podarunku.

czytaj całość »
Ręcznik z kapturkiem otuli malucha po kąpieli
Ręcznik z kapturkiem otuli malucha po kąpieli

Zanim maluchy na dobre pokochają radosne pluskanie się w wodzie i swój ręcznik, może minąć nawet kilka miesięcy. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i stopniowo, krok po kroku, przyzwyczajać malucha do kąpieli. Nie od dziś bowiem wiadomo, że pluskanie się w wodzie to same przyjemności i ogromna porcja zdrowia.

czytaj całość »
Udany spacer o każdej porze roku
Udany spacer o każdej porze roku

Spacery z dzieckiem to dla wielu rodziców  codzienny, bardzo przyjemny rytuał. Ale o ile niezwykle chętnie wychodzą oni pospacerować ze swoimi pociechami w ciepłe i słoneczne dni, to już kiedy naciągają pierwsze chłody spacery stają się coraz rzadsze. A przecież wcale tak nie musi być, gdyż jesienne i zimowe spacery mogą dać wiele radości i nauczyć mnóstwa interesujących rzeczy. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, by spacer był przyjemny, ciekawy i zarazem bezpieczny dla zdrowia każdego malucha.

czytaj całość »
Śpiworek na zimę do wózka
Śpiworek na zimę do wózka

Zbliżające się zimowe mrozy sprawiają, że szukamy dla naszych dzieci cieplejszych ubrań, które pozwolą je ochronić przed zmarznięciem. Powinniśmy też wziąć pod uwagę śpiworek. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o małe dzieci – noworodki i niemowlęta, które jeszcze leżą w wózku lub tylko siedzą. Jeśli mamy dzieci, które jeżdżą w wózku, czyli takie w wieku od 0 do mniej więcej trzech lat, warto zastanowić się nad zakupem odpowiedniego śpiworka do wózka. 

czytaj całość »
Śpiworek dla dziecka na zimowe spacery
Śpiworek dla dziecka na zimowe spacery

Zimowe spacery sama przyjemność. I ogromna porcja zdrowia. Okazuje się bowiem, że maluchy, które zimą spędzają poza domem minimum dwie godziny dziennie, lepiej sypiają, więcej zjadają, rzadziej chorują, szybciej rozprawiają się z infekcjami. Ważne jednak, aby do zimowego szaleństwa odpowiednio się przygotować. Co to oznacza w praktyce?

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl