Kategorie blog
Nasze marki

Jaki wybrać gryzak dla niemowlaka?

Jaki wybrać gryzak dla niemowlaka?

 

Ząbkowanie to bardzo nieprzyjemny etap w rozwoju dziecka. Niestety każdy maluch musi go przejść. Niezbędny będzie gryzak.

Oczywiście zdarzają się takie przypadki, że maleństwo odczuwa mniejsze dolegliwości, jednak większość dzieci staje się w tym czasie rozdrażniona, marudna, ma bóle związane z przebijaniem się ząbków przez kość szczęki oraz dziąsła. Aby ulżyć dziecku w tym czasie, warto kupić mu odpowiedni gryzak, który będzie dostosowany do aktualnych potrzeb dziecka. Wybierając gryzak dla dziecka trzeba pamiętać również o tym, że będzie to jedna z pierwszych zabawek malucha i zwrócić uwagę na jego estetykę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego typy akcesoriów dla dzieci, więc z pewnością każdy rodzić może wybrać najbardziej odpowiedni dla swojej pociechy.

Gryzaki wodne

Z reguły są to gryzaki podawane dziecku w pierwszym etapie ząbkowania, kiedy dziąsła są nabrzmiałe, zaczerwienione i najbardziej bolące. Są one wykonane z wytrzymałych materiałów, które są bezpieczne dla małych użytkowników. W środku najczęściej znajduje się woda lub specjalny żel. Taki gryzak przed podaniem dziecku można włożyć na chwilę do lodówki lub zamoczyć w zimnej (wcześniej przegotowanej) wodzie. Najlepiej, aby wybrać gryzak dostosowany do małych rączek i oczywiście buzi dziecka. Warto zwrócić uwagę by miał on kontrastujące kolory i dużo wypustek różnej wielości i kształtów, gdyż to dodatkowo zachęci maleństwo do zabawy.

Gryzaki – grzechotki

Coraz częściej na sklepowych półkach bądź w Internecie można znaleźć zabawki łączące w sobie funkcje gryzaka i grzechotki. Są one przeznaczone dla nieco starszych niemowlaków, które już opanowały umiejętność trzymania przedmiotów w rączce i szukają nowych bodźców z otaczającego je świata. Przeważnie w takich zabawkach element „do gryzienia” jest o wiele twardszy niż w gryzakach gumowych czy wodnych. Niekiedy posiadają one różne struktury i kształty tak, by zachęcić dziecko do nowych odkryć, no i oczywiście zabawy.

Gryzaki gumowe – piszczące

Takie gryzaki to jedne z ulubionych zabawek maluchów. Bardzo często przybierają one kształty zwierzątek, które małe dzieci wręcz uwielbiają. Gryzaki gumowe przynoszą ulgę dzieciom, którym swędzą dziąsła i mają już częściowo wyrżnięte ząbki. Dlatego wykonane są z wytrzymałych, najczęściej naturalnych materiałów. Przykładem takiego właśnie gryzaka może być Żyrafa Sophie. Jest to zabawka, która od wielu lat cieszy maluchy na całym świecie. W tak skonstruowanym gryzaku dziecko może bezpiecznie włożyć do buzi każdy jej element bez obawy o zakrztuszenie się czy też połknięcie niewielkiego elementu. Niejednokrotnie takie małe sympatyczne zwierzątka stają się pierwszymi przyjaciółmi dzieci, które zaczynają odkrywać świat wyobraźni.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj gryzaka się wybiera trzeba pamiętać o tym, by był on wykonany z bezpiecznych materiałów, łatwych do utrzymania w czystości oraz o jego częstym myciu.

Żyrafa Sophie cena: 79 zł  

[product search="gryzak" limit="20" slider="true" onlyAvailable="true"]Żyrafa Sophie cena: 59 zł Żyrafa Sophie cena: 59 zł 


Żyrafa Sophie cena: 59 zł 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl