Kategorie blog
Nasze marki

Zabawki dla noworodka

Zabawki dla noworodka

Każdy nawet nowo narodzony człowiek potrzebuje urozmaicenia czasu. Pomocne będą specjalne zabawki dla noworodka.

Jak wiadomo małe dzieci większość doby przesypiają, jednakże z czasem ich aktywność się wydłuża i warto zapewnić im odpowiednie bodźce, które umilą czas spędzany w łóżeczku bądź w kołysce i dodatkowo pobudzą ciekawość świata. Należy wybierać lub stworzyć samemu takie zabawki dla dziecka, które pozwolą im rozwijać jego świeżo nabywane zdolności takie jak chociażby koordynacja na poziomie oko-ręka. Warto także pamiętać o estetyce wykonania zabawki oraz o tym, że musi ona być zrobiona z bezpiecznych materiałów. A jeśli decydujemy się na zakup, to trzeba koniecznie sprawdzić, czy posiada ona atesty potwierdzające jej bezpieczeństwo.

Zabawki dla noworodka - co możemy zrobić sami?

Pierwsze zabawki dla noworodka nie muszą być skomplikowane, ale powinny przyciągać jego uwagę, więc muszą być kolorowe, w miarę duże i dobrze, aby wydawały jakieś dźwięki. Takie nieskomplikowane zabawki dla noworodka można wykonać samodzielnie, nawet jeśli nie posiada się zbytnich zdolności manualnych. Pierwszą „zabawką” może być biały balonik z namalowaną na nim czarną buzią – oczami i ogromnym uśmiechem, który przyczepimy do ramy łóżka. Do sznurka można przywiązać kolorowe wstążeczki, najlepiej z szeleszczącego materiału. Nad łóżeczkiem można przymocować w bezpiecznej odległości fragmenty obszytych materiałów o różnej strukturze i kolorze. Oczywiście wszystko zależy od naszej wyobraźni i zdolności.

Pałąki, karuzele, przywieszki

Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby stworzyć zabawkę dla swojego dziecka możemy zdać się na to, co jest dostępne w sklepach. A tutaj wybór jest naprawdę duży – można wybierać wśród różnych rodzajów zabawek. Najczęściej kupowane są pałąki, które można przymocować do łóżeczka i do wózka, przywieszki z pozytywkami oraz karuzele. Niektóre z tych zabawek są stworzone z myślą o płci dziecka, jakie zostanie nią obdarowane, tak jak karuzela z pozytywką ptaszki Skip Hop, która idealnie nadaje się dla małej księżniczki. Są również zabawki w uniwersalnych kolorach, jakie będą pasowały do każdego dziecięcego pokoju, tak jak na przykład karuzela z pozytywką safari Skip Hop. Zabawki tego typu mają wiele zalet – ich poszczególne części mogą stanowić maskotki dla starszego dziecka, zaś zamontowana w nich pozytywka pozwala maluszkowi szybciej się wyciszyć przed snem. Dziecko mając nad sobą tak kolorowe zabawki chętniej wyciąga po nie rączki przez co ćwiczy swoje mięśnie i kontrole nad ruchami.

Karuzela  Skip Hop cena: 434 zł

karuzela

Karuzela Skip Hop cena: 249 zł

karuzela

Karuzela Skip Hop cena: 249 zł

karuzela

Karuzela Skip Hop cena: 249 zł

karuzela

Karuzela Skip Hop cena: 249 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl