Kategorie blog
Nasze marki

Rodzinne drzewo genealogiczne

Rodzinne drzewo genealogiczne


Każda rodzina ma swoją historię, ale nie każda ma swoje drzewo genealogiczne. W historiach rodzinnych są wzloty i upadki, ale i zabawne chwile, które są przytaczane na każdym rodzinnym spotkaniu. Zawsze jest coś miłego do wspominania. I właśnie takie wspomnienia warto zachować dla swoich dzieci i wnuków. Jak to zrobić? Niekiedy wystarczy odrobina wyobraźni i zdolności plastycznych. Dla tych, którzy nie mają zdolności manualnych lub brakuje im czasu, przygotowaliśmy małą podpowiedź jak to zrobić.

Księga dziecka, księga rodzinna

W księgarniach i w sklepach z akcesoriami dla dzieci można bardzo często dostać książki, które są księgami, w jakich można rejestrować najważniejsze wydarzenia z życia dziecka lub całej rodziny. Uzupełnianie na bieżąco takiej księgi to wspaniała zabawa dla całej rodziny. Można w nich przyklejać fotografie, wykonywać odrysy dziecięcych stópek lub rączek, ale najważniejsze są oczywiście wpisy opowiadające historie rodzinne. Powrót do nich po latach może wywołać uśmiech lub łezkę wzruszenia w oku. Księga taka z czasem może też stać się wielopokoleniową pamiątką rodzinną.

Drzewa genealogiczne

Drzewo genealogiczne to też swego rodzaju kronika rodzinna. Jeżeli chce się dziecku pokazać koligacje w rodzinie to warto zrobić to w przystępnej dla niego formie. Można samodzielnie rozrysować drzewo i poprzyklejać na nim fotografie najbliższych. Ciekawą formą drzewa może być ramka ze zdjęciami ułożonymi w odpowiedni sposób. Przykładem może być tutaj ramka drzewo genealogiczne Baby Art. Komponowanie takiej ramki razem z dzieckiem również może przywołać wiele wyjątkowych wspomnień. Kto wie, może taka zabawa spodoba Wam się na tyle, że będziecie chcieli się dowiedzieć kim byli Wasi pra pra pra dziadowie?

Odlewy i odciski

Ciekawym sposobem na zachowanie wspomnień są również odlewy i odciski. Rodzice najczęściej decydują się na wykonywanie odcisków stóp bądź dłoni małego dziecka w glinie. Można je później umieścić w ramce. Jednakże ostatnio na popularności zyskują także odlewy ciążowych brzuszków, które wykonują mamy w zaawansowanej ciąży.

Albumy z fotografiami

Tradycyjne albumy ze zdjęciami powoli odchodzą do lamusa, z uwagi na to, że coraz więcej osób robi zdjęcia aparatami fotograficznymi i zgrywa je na komputer bez wywoływania ich. Taka forma jest chętnie wykorzystywana ze względu na to, że zdjęcia zgrane na komputerze nie zabierają cennego miejsca na półkach. Jednak niektóre fotografie warto wywołać. Mogą one mieć tradycyjną formę, ale i ciekawie będzie się prezentował kolaż z fotografii lub tematyczna fotoksiążka np. z wakacji lub z dużej rodzinnej uroczystości.

Ramka Drzewo Genealogiczne Baby Art. – cena 109 PLN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl