Kategorie blog
Nasze marki

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt Mimos

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt Mimos

 

Tradycyjne poduszki dla niemowląt odchodzą do lamusa. Chcąc zapewnić maluchowi wygodę i jednocześnie dbać o jego zdrowie warto wybierać takie produkty, które temu służą. Taka jest właśnie poduszka ortopedyczna Mimos – dla każdego niemowlęcia.

Jeśli sądzisz, że poduszka ortopedyczna jest przeznaczona dla dzieci, które mają jakieś specjalne wskazania medyczne, jesteś w błędzie. Ta poduszka, stworzona przy współpracy z lekarzami i specjalistami różnych dziedzin i jest przeznaczona dla każdego dziecka.

Poduszka dla niemowlaka – jak wybrać?

Wybierając poduszkę dla niemowlęcia kierujemy się przede wszystkim jego komfortem. Ogólne zalecenia mówią o tym, że poduszka nie powinna być zbyt miękka ani wysoka. Związane jest to z bezpieczeństwem i rozwojem dziecka. Zbyt miękka poduszka może doprowadzić niemowlę, które jeszcze się samodzielnie nie przewraca, nawet do uduszenia. Z kolei zbyt wysoka poduszka wpływa negatywnie na układ kostno-szkieletowy oraz mięśniowy malucha. Pozostawienie dziecka bez poduszki też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Specjaliści oraz fizjoterapeuci polecają poduszkę, która jest nie tylko bezpieczna i wygodna, ale ma dodatkowe funkcje, które pomagają uniknąć efektu płaskiej główki, pojawiający się u wielu niemowląt. Związany jest on z miękką czaszką dziecka i pozycją leżącą, w której spędza większość dnia.

[product search="poduszka ortopedyczna" limit="6" onlyAvailable="true"]

Dlaczego Mimos?

Poduszka ortopedyczna Mimos przede wszystkim chroni głowę dziecka przed odkształcaniem. Jej specjalna budowa zapewnia głowie oparcie, bez jednoczesnego nacisku głowy na materac. Jest ona idealna dla maluchów z brachycefalią oraz plagiocefalią. Wspiera ona bowiem samoistne, naturalne ułożenie prawidłowego kształtu czaszki.

Poduszka Mimos ma właściwości higroskopijne, co jest niezwykle istotne w przypadku niemowląt. Zapewnia ona także właściwą cyrkulację powietrza, dzięki czemu maluch latem nie jest spocony, a zimą utrzymuje ciepło. Swoją budową daje dziecku możliwość swobodnego ruchu głową, wspierając tym samym prawidłowy rozwój mięśni.

Jak wybrać rozmiar?

Wybierając poduszkę ortopedyczną Mimos istotnym jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Poduszki te występują w dwóch rozmiarach: S oraz M.
Rozmiar S jest odpowiedni dla dzieci, których obwód główki mieści się w przedziale 37 – 42. Dla maluchów, które mają obwód głowy większy niż 42 przeznaczona jest poduszka Mimos w rozmiarze M. Obwód główki dziecka najlepiej mierzyć miękką miarką krawiecką, kiedy dziecko jest spokojne lub w czasie snu. Wybierając poduszkę ortopedyczną Mimos masz pewność, że zapewniasz dziecku najwyższy komfort i bezpieczeństwo oraz wspierasz jego prawidłowy rozwój.

Więcej informacji znajduje się na stronie: Poduszka ortopedyczna dla niemowląt

Poduszka ortopedyczna dla niemowląt Mimos

Poduszka ortopedyczna Mimos

Poduszka ortopedyczna Mimos

Poduszka Mimos

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl