Kategorie blog
Nasze marki

Otulacz bambusowy dla niemowląt

Otulacz bambusowy dla niemowląt

O tym, że otulanie ma znaczenie, wiadomo od lat. To metoda, po którą sięgały nasze mamy i babcie, gdy chciały uspokoić płaczące niemowlę. Dziś otulanie przeżywa prawdziwy renesans. Słusznie?

Moc otulaczy dla niemowląt

Otulanie płaczącego niemowlęcia potrafi zdziałać cuda. Dlaczego się dzieje? To proste – przekonują specjaliści. Szczelne otulenie malca kocykiem lub specjalnym otulaczem (np. otulacz bambusowy dla niemowląt Lulujo) stwarza niemowlęciu namiastkę warunków znanych mu z brzucha mamy. To poczucie bezpieczeństwa wpływa na zachowanie maleństwa i sprawia, że dziecko czuje się pewnie i dobrze: rzadziej płacze, jest bardziej spokojne, szybciej zasypia i lepiej śpi. Okazuje się więc, że ograniczona swoboda ruchów, tak typowa dla otulania, ma duże znaczenie dla jego adaptacji w nowej rzeczywistości. Nie wspominając już o tym, że koi ból związany z kolką jelitową.

Jak otulać niemowlę?

Jak otulać niemowlę, by dać mu poczucie bezpieczeństwa i zapewnić mu pełen komfort? Najlepiej korzystając ze specjalnych otulaczy. Te wykonane z miękkiego i jedwabistego włókna bambusowego są idealne w kontakcie z delikatną skórą maluszka: przyjemne w dotyku, delikatne, nie podrażniające i przewiewne. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym zapewniają dziecku odpowiednią temperaturę, nie dopuszczają do przegrzania się pociechy i odczucia dyskomfortu. To niezwykle ważne, zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia dziecka, gdy o przegrzanie nietrudno.

Jak długo otulać?

Otulanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pomoc maleństwu w odnalezieniu się w nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Aby adaptacja w świecie przeszła jak najsprawniej, lekarze zalecają, by w pierwszych tygodniach życia noworodka sięgać właśnie po spowijanie. To metoda, która się sprawdza. Jak długo można z niej korzystać? To zależy. O ile bowiem niektóre niemowlęta szybko przyzwyczajają się do swobody, o tyle inne wymagają otulania przez kilkanaście miesięcy. Zwykle jednak po otulacze sięga się najpóźniej do 3. miesiąca życia dziecka.

Otulacz bambusowy Lulujo - cena: 69,00 zł

otulacz bambusowy

Otulacz bambusowy Lulujo - cena: 69,00 zł

otulacz

Otulacz bambusowy Lulujo - cena: 69,00 zł

otulacz

Otulacz bambusowy Lulujo - cena: 69,00 zł

otulacz

Otulacz bambusowy Lulujo - cena: 69,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl