Kategorie blog
Nasze marki

Lampka nocna - najlepszy pomocnik w samodzielnym zasypianiu

Lampka nocna - najlepszy pomocnik w samodzielnym zasypianiu

 

Nauka samodzielnego zasypiania nie jest lekka, łatwa i przyjemna. Lampka nocna dla dziecka może być w tym przypadku bardzo pomocna.

Dzieci zwykle nie rozumieją, dlaczego w ich poukładanym świecie nagle zachodzą takie zmiany. Jak pomóc maluchowi w nabyciu tej ważnej i potrzebnej umiejętności? I co robić, aby nauka zaspania nie spędzała snu z powiek młodym rodzicom?

Nauka samodzielnego zasypiania to dla kilkulatka niełatwe zadanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że maluchy nie lubią zmian. Zwłaszcza tak dla nich trudnych. Sen w ramionach mamy i taty to sama przyjemność - ogrom pozytywnych uczuć i doświadczeń. Nic więc dziwnego, że zasypianie bez rodziców jest dla pociechy trudnym, niezrozumiałym i nierzadko bolesnym doświadczeniem.

Kiedy zacząć?

Jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie nauki samodzielnego spania? Tak naprawdę trudno o jednoznaczną odpowiedź- twierdzą eksperci. Każde dziecko jest inne, ma odmienne potrzeby, różne pragnienia. Dlatego zamiast stosować się do sztywnych reguł, obserwujmy pociechę i patrzmy, czy jest na taką separację gotowa. Jedno jest pewne- najtrudniejsze momenty to te w okolicach 8.miesiąca życia niemowlęcia (gdy pojawia się kryzys separacyjny) i czas po 18. miesiącu- gdy następuje skok rozwojowy. Wówczas najciężej o pozytywne efekty naszej pracy.

Jak pomóc maluchowi

Aby nauka samodzielnego zasypiania miała szansę na sukces, trzeba zacząć od podstaw: od upewnienia się, że i my- rodzice, i pociecha jesteśmy na taką separację gotowi. Jeśli mamy w sobie to przekonanie i zaczynamy uczyć się spania w oddzielnych łóżkach, bądźmy konsekwentni. Bądźmy też świadomi, że nauka samodzielnego zasypiania to może być trudna i żmudna praca, a samo usypianie pociechy może trwać nawet 2 godziny. Aby uniknąć nerwów, płaczu i frustracji, które- jak wiadomo- nie sprzyjają regeneracji, warto sięgać po pomoc. Nie od dziś przecież wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się przez zabawę. Do nauki samodzielnego zasypiania i wstawania o określonej godzinie świetnie nadają się innowacyjne zegarki (np. Lampka nocna Go Glow Light Worlds Apart). Dzięki połączeniu funkcji zegara i lampki dziecko uczy się, kiedy jest czas na sen i na poranne wstawanie. Po odpowiednim ustawieniu trzeciej wskazówki zegara, tarcza zmienia wygląd (z jasnej- dziennej na ciemną- nocną), zgodnie z ustalonymi porami zasypiania i wstawania, a nauka zasypiania staje się łatwiejsza, przyjemniejsza i skuteczniejsza.

Lampka nocna Go Glow Light Worlds Apart - cena: 86,00 zł 

go glow

go glow

Zegar lampka Go Glow Time Worlds Apart - cena: 105,00 Pzł 

lampka

Zegar lampka Go Glow Time Worlds Apart - cena: 105,00 zł 

lampka dla dziecka

Zegar lampka Go Glow Time Worlds Apart - cena: 105,00 zł

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl