Kategorie blog
Nasze marki

Jaka lampka nocna dla dziecka?

Jaka lampka nocna dla dziecka?

Większość małych dzieci odczuwa strach przed ciemnością. I chociaż dziecięce lęki są zjawiskiem naturalnym i stanowią jeden z etapów prawidłowego rozwoju emocjonalnego malucha, to jednak nie wolno ich bagatelizować. Dziecko nigdy nie powinno zostać same z uczuciami wywołanymi przez silny stres. W takich sytuacjach należy okazać maluchowi wsparcie i zrozumienie, pocieszyć słowem, przytulić. Pozostawienie kilkulatka samemu sobie może negatywnie wpłynąć na kształtującą się osobowość pociechy.

Lęk przed ciemnością jest związany z rozwojem emocjonalnym dziecka. Bujna wyobraźnia podsyła maluchowi obrazy stworów, czarownic i innych potworów wychodzących z każdego zakamarka pokoju. Małe dzieci określają te czyhające wszędzie zagrożenia jako rzeczywiste. Strach malca nie może być zatem bagatelizowany. Nocne lęki powodują, że dziecko czuje się bezradne i bezbronne. Reakcją na strach może być płacz lub krzyk. Konsekwencją długotrwałego obcowania sam na sam z wyimaginowanym zagrożeniem może być apatia lub nadpobudliwość, bierność, brak koncentracji, nieumiejętność radzenia sobie z rzeczywistością, dominacja poczucia niepewności czy zahamowanie rozwoju osobowości.

Śpij dobrze

Gdy maluch się boi - panikuje. Nocne strachy wywołują płacz i krzyk, które są stresem dla całej rodziny. Co zrobić, aby dziecko czuło się w swoim łóżku szczęśliwe i bezpieczne? Przede wszystkim warto zacząć od uświadomienia sobie, że ciemny, mroczny pokój dziecięcy może być dla kilkulatka prawdziwie przerażający. Zadbaj o to, by pomieszczenie, w którym ono przebywa, było kolorowe i bajkowe. Złe myśli przegoni lampka nocna. Do pozbywania potworów niezbędna może się także okazać obecność ulubionej zabawki.

 

[product search="Lampka nocna" limit="6" onlyAvailable="true"]

Kolorowych snów maluszku

Idealnym rozwiązaniem nocnych problemów ze snem jest lampka dla dziecka  Barbapapa Lumilove Pabobo . To doskonałe połączenie bezpieczeństwa, praktyki i estetyki. Z lampką ta Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie, a noc przestanie być straszna. Spokojny sen pozwoli malcowi zregenerować siły – niezbędne, by móc radośnie odkrywać świat każdego dnia.

Lampka przytulanka Barbapapa Lumilove Pabobo, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieni mroczny i ciemny pokój w przytulne i bezpieczne miejsce.

Magia lampki nocnej dla dziecka

Dzieciaki uwielbiają Lampkę Przytulankę Barbapapę. Kultowa postać z kreskówki jest ulubieńcem maluchów i jak nikt strzeże ich bezpieczeństwa i odgania złe moce. Lampka przytulanka może być bez obaw stosowana przez Twoją pociechę. Produkt spełnia wszystkie wymogi dyrektywy unijnej EN 60589-2-12 ( z kwietnia 2009 r.).

Lampka Przytulanka Barbapapa Lumilove Pabobo jest wykonana z bezpiecznych i miłych w dotyku materiałów. Dzięki zastosowaniu technologii LED nie nagrzewa się (pozostaje cały czas chłodna) i jest energooszczędna. Działa aż 11 godzin po naładowaniu.

Barbapapa Lumilove Pabobo, do wyboru różowa i niebieska: 169 zł

lampkui

Barbapapa Lumilove Pabobo, do wyboru różowa i niebieska: 169 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl