Kategorie blog
Nasze marki

Jak zadbać o dobry sen dziecka?

Jak zadbać o dobry sen dziecka?

Wiele dzieci ma problemy z zasypianiem i uspokojeniem się przed snem. Często rodzice denerwują się razem z dzieckiem, a to nie pomaga się w wyciszeniu malcowi. Jak sprawić żeby nasze dziecko nie miało problemów ze snem i z łatwością zasypiało w swoim łóżeczku? Wielu rodziców zastanawia się też, kiedy reguluje się sen niemowlaka. Nie ma na to żadnej reguły, jednak jest kilka sposobów, aby ułatwić dziecku dobry sen!

Czy regularne godziny zasypiania, wpływają na dobry sen dziecka?

Rutyna to najlepszy sposób na dobry sen u niemowlaka, która jest bardzo trudna do wprowadzenia u niemowlaka, dlatego, że dziecko ma swoje godziny, kiedy jest głodne lub zmęczone. Warto jednak zacząć od wprowadzenia stałych godzin jedzenia. Na początku niemowlę może nie chcieć jeść, ale z czasem przyzwyczai się i zrozumie, że to moment na napełnienie brzuszka. Należy zadbać też o odpowiednie rytuały przed zaśnięciem. Pomocne będzie nucenie kołysanki albo masaż po kąpieli. To daje dziecku poczucie spokoju i bezpieczeństwa.

Czy rytuały przed snem są potrzebne, aby dziecko lepiej spało?

Niemowlę zasypia dopiero wtedy, gdy jest zrelaksowane, dlatego jeśli planujesz sen dziecka, to zadbaj o jego wyciszenie i relaks. Dzięki temu dziecko zaśnie szybciej. Wyłącz głośne dźwięki wokół, zrezygnuj z oglądania wspólnie bajek, a zastąp ten czas łagodną muzyką i spokojną rozmową z dzieckiem w pokoju, gdzie zasypia. Niemowlę lubi głos mamy, dzięki niemu czuje się bezpiecznie, więc mów do niego i opowiadaj różne historie.

Najlepszy przyjaciel niemowlaka - przytulanka

Niemowlak bardzo przywiązuje się do zapachów, dlatego tak ważne jest, aby miał swoją przytulankę, z którą zasypia. Ma ona zapach kojarzący się dziecku z poczuciem bezpieczeństwa i spokoju, a właśnie takie poczucie pozwala mu się wyciszyć i szybsze zaśnięcie. Ciekawą pomocą przy usypianiu dziecka są szumisie, które pozytywnie wpływają na dobry sen dziecka. Niektóre emitują biały szum i śpiewają kołysanki, jeszcze inne wydają dźwięki natury. W naszym sklepie dużym zainteresowaniem cieszy się Szumiący królik Miluś ecru Szumisie. Wydaje 5 różnego rodzaju szumów m.in. różowy szum, szum fal i odgłosy deszczu. Ma też wgrane 8 polskich kołysanek i 10 utworów muzyki klasycznej. A co najważniejsze, ma czujnik snu i po 30 minutach wyłącza się sam. Ciekawą alternatywą, szczególnie dla dwuletnich dziewczynek, może być Szumiś z bajkami różowy Szumisie. Ma nagranych 12 autorskich bajek, które są idealnie dopasowane do dzieci w tym wieku. Bajki mogą być opowiadane przez lektora lub lektorkę, w zależności od preferencji dziecka. Ten szumiś ma też wgrane dźwięki natury, które są idealną pomocą na dobry sen dziecka.

Jak przygotować pokój dziecka do snu?

Pokój dziecka przed zaśnięciem powinien zostać przewietrzony. Warto zadbać też o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, najlepiej około 20 stopni. Jeśli usypiamy dziecko w nocy to należy włączyć dodatkowe oświetlenie. Dzieci bardzo często boją się ciemności i brak światła wzmaga uczucie niepokoju.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl