Kategorie blog
Nasze marki

Jak utrzymać idealny porządek w dziecięcym pokoju?

Jak utrzymać idealny porządek w dziecięcym pokoju?

Bolączką wielu rodziców są wiecznie porozrzucane zabawki w pokoju ich pociechy, a nawet w całym mieszkaniu. Jak utrzymać porządek w dziecięcym pokoju? Bardzo łatwo można zmienić ten stan rzeczy. I co najważniejsze nie wymaga to dużego wysiłku, czy też wiecznego biegania za dzieckiem i zbierania po nim jego ulubionych przedmiotów. Wystarczy właściwe nastawienie i kilka trików oraz odpowiednich pojemników na zabawki, których na rynku jest bardzo dużo. Do dziecięcego pokoju warto wybrać jak najbardziej kolorowe, z zabawnymi motywami i co ważne wytrzymałe oraz bezpieczne dla dziecka. Należy zwrócić uwagę na ich wykonanie – czy wszystkie elementy są ze sobą dobrze połączone, nie ma ostrych krawędzi oraz czy są one wykonane z bezpiecznych materiałów. Odpowiednio dobrane pojemniki na zabawki mogą także stanowić ciekawą ozdobę dziecięcego pokoju. Trzeba też pamiętać, że dziecko chętniej będzie wrzucało zabawki do takiego kolorowego pojemnika. Oto kilka rodzajów pojemników na zabawki oraz ich zalety.

Pojemniki wiszące

Najczęściej wykonane są z siateczki, dzięki czemu można zobaczyć, co się w nich znajduje. Nadają się one bardziej do pokoju nieco starszego dziecka, takiego, które będzie mogło swobodnie sięgać do pojemnika. Bardzo często góra pojemnika ozdobiona jest głową jakiegoś zwierzęcia, a otwór na zabawki to jego paszcza.

Kosze stojące

Jeśli chodzi o kosze to jest ich wiele rodzajów. Posiadają one przeróżne kształty – prostokątne, okrągłe i o wielu krawędziach. Kiedy decydujemy się na kosze warto wybrać jeden większy – na duże zabawki i kilka mniejszych, w których będzie można trzymać klocki, samochodziki, akcesoria dla lalek lub inne drobiazgi. Najlepiej wybrać kosz wykonany z tworzywa sztucznego lub wzmocnionego kartonu. Ciekawą propozycją są kosze wykonane z grubego filcu, gdyż kiedy nie ma w nich zabawek można je złożyć i nie zajmują dużo miejsca.

Pudełka z pokrywkami

Jest to chyba najbardziej praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli dziecko ma mały pokój. Wybierając taki rodzaj pudełek pamiętać trzeba, aby pokrywka była płaska taka, jaką ma na przykład pudełko zamykane 3 Sprouts, umożliwi to ułożenie kilku pudełek, jedno na drugim lub położenie na wieku jakiś maskotek. Wzmocnione kartonem boki sprawiają, że pudełko  stoi na baczność, a pokrywa ukryje wszystkie nasze skarby naszego dziecka. Zabawne motywy zwierzęce takie jak pudel, lampart czy wieloryb  na pewno przyciągną uwagę dziecka.

Pudełko zamykane 3 Sprouts (do wyboru różne wzory: lampart, pudel i wieloryb)  – cena 219 zł

pudełko

Pudełko zamykane 3 Sprouts lampart – cena 219 PLN

pudło

Pudełko zamykane 3 Sprouts pudel – cena 219 PLN

pudełka

Pudełko zamykane 3 Sprouts (do wyboru różne wzory: lampart, pudel i wieloryb) – cena 219 PLN

wieloryb

Pudełko zamykane 3 Sprouts wieloryb – cena 219 PLN

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl