Kategorie blog
Nasze marki

Drewniane krzesełko do karmienia - postaw na klasykę!

Drewniane krzesełko do karmienia - postaw na klasykę!

Dobre krzesełko do karmienia to jeden z najpotrzebniejszych mebli dla dziecka. Bez niego większość rodziców nie wyobraża sobie karmienia swojego malca! Co więcej, wiele mam uważa, że jest ono niezbędnym elementem wyprawki dla niemowlaka.

Od kiedy zacząć używać krzesełka do karmienia?

Dziecko może być karmione w tego typu krzesełku od momentu, gdy potrafi samodzielnie siedzieć. Najczęściej jest to około 8 lub 9 miesiąca życia. W rzeczywistości jednak, jeśli rodzice chcą zacząć naukę kultury jedzenia szybciej, to można podjąć próby karmienia malca w krzesełku w momencie, gdy zaczyna mu się podawać inne produkty niż mleko matki. Niemowlaka, który ma poniżej 8 miesiąca można sadzać do fotelika tylko na krótki okres czasu. Specjalne pasy do regulacji, przymocowane do fotelika, dają możliwość na bezpieczne przypięcie niemowlaka i dają nam pewność, że dziecko w tym czasie nie zrobi sobie krzywdy. Komfort siedzenia maluszka mogą zwiększyć pasy pięciopunktowe.

Najważniejsze cechy dobrego krzesełka do karmienia

Niektóre krzesełka spełniają znacznie więcej funkcji niż pomoc podczas karmienia malucha. Fotelik do karmienia musi być dopasowany głębokością do rozmiarów dziecka. Nie może on być zbyt obszerny, ani śliski. Najlepszym rozwiązaniem jest możliwość wewnętrznej regulacji, tak by dopasować siedzenie do rozmiarów maluszka. Dodatkowym, bardzo ważnym elementem, jest podnóżek. Dzięki niemu dziecko ma na czym oprzeć nogi. Dobrze, gdy jest regulowany poprzez odpowiednie pasy. Krzesełko do karmienia i zabawy to najlepsze rozwiązanie. Regulowany blat, pozwala na postawienie na nim zabawek dziecka.

[product search="krzesełko lambda" limit="6" onlyAvailable="true"]

Szczegóły na wagę złota

Dobre krzesło do karmienia jest lekkie i łatwo je przenieść w dogodne dla nas miejsce. Fotelik powinien być pokryty tworzywem, które daje możliwość szybkiego wyczyszczenia. Dziecko podczas jedzenia bardzo często się brudzi, dlatego ważne jest, by mebel można było szybko wyczyścić. Kolejną sprawą jest obciążenie. Dziecko z czasem robi się coraz cięższe i niestety, ale część siedzeń nie jest na to przygotowana. Krzesełko do karmienia Lambada 3 utrzyma ciężar do 80 kg. Zbudowane jest z drewna bukowego. 

Jak dziecko powinno siedzieć podczas jedzenia?

Przede wszystkim prosto. Tułów dziecka nie może opadać na boki, ani w dół. Dlatego tak ważne jest, by dobrze wyregulować pasy przymocowane do krzesełka. Barki dziecka powinny być oparte o oparcie. Ta pozycja sprawi, że dziecku łatwiej będzie przełykać pokarm. Jeśli zauważymy, że dziecko przechyla się bezwiednie na boki lub pochyla główkę do przodu mocniej niż zawsze to należy malucha wyciągnąć, ponieważ jest on zmęczony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl