Kategorie blog
Nasze marki

Dlaczego owoce i warzywa są ważne w diecie dziecka?

Dlaczego owoce i warzywa są ważne w diecie dziecka?

Dieta dziecka powinna być bogata w owoce i warzywa. To bezcenne źródło witamin i minerałów oraz prawdziwa inwestycja w rozwijający się układ odpornościowy.

Owoce na początek

Warzywa i owoce powinny stanowić fundament jadłospisu bobasa. Jednak to, jakie owoce podać dziecku i w jakiej formie je serwować, zależy m.in. od sposobu żywienia malucha i jego indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym mogą zasmakować jabłka w postaci soku już około 4.miesiąca życia, a jabłka w postaci musu- po 4.miesiącu. Maluchy karmione naturalnie muszą poczekać nieco dłużej - do 6.miesiąca życia.

Jakie owoce na początek?

Zasada jest prosta- rozszerzanie diety niemowlaka należy rozpocząć od wprowadzania owoców, które najmniej uczulają. Najwcześniej można podać jabłka, jagody, maliny, jeżyny, winogrona, owoce dzikiej róży oraz brzoskwinie. Nieco później- śliwki, gruszki, morele, zaś relatywnie najpóźniej (około 11.miesiąca)- pomarańcze, mandarynki, truskawki.

Ważne jest jednak nie tylko to, aby pojadając dziecku warzywa, posiłkować się przygotowanym przez ekspertów harmonogramem rozszerzania diety bobasa, ale także i to, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Aby mieć absolutną pewność, że niemowlę nie zakrztusi się posiłkiem, podawaj go w najbardziej bezpiecznej z możliwych form. Najlepszym rozwiązaniem jest serwowanie owoców i warzyw w postaci musów i papek.  W tym celu warto skorzystać ze specjalnej wyciskarki i przeciskarki w jednym -  The Wean Machine. Dzięki niej szybko przygotujesz smaczne i zdrowe danie dla swojego małego smakosza.

Dla malucha, dla całej rodziny

The Wean Machnie w mig odmieni życie całej rodziny, a przynajmniej jego kulinarny wymiar. Dzięki urządzeniu szybko przygotujesz smaczny i zdrowy posiłek dla całej rodziny, bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś. The Wean Machine sprawdza się wszędzie: w domu, w restauracji, na wycieczce, podczas spaceru czy na pikniku.

The Wean Machine nie zawiera żadnych szkodliwych substancji takich jak bisfenol A, ftalan i polichlorek winylu.

The Wean Machine  cena: 69,00 PLN

przeciskarka

The Wean Machine cena: 69,00 PLN

przeciskarka do owoców

The Wean Machine cena: 69,00 PLN

owoce dla dziecka

The Wean Machine cena: 69,00 PLN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl