Kategorie blog
Nasze marki

Czy niemowlę może spać na brzuchu?

Czy niemowlę może spać na brzuchu?

Spanie dziecka na brzuchu wywołuje często wiele emocji. Część osób uważa, że spanie na brzuchu jest wskazane w pierwszych miesiącach życia dziecka, a inni uważają, że jest to niebezpieczne. Jednak zdaniem specjalistów, dziecko powinno być układane na brzuchu, szczególnie w pierwszych miesiącach swojego życia. Jest to bardzo ważne dla jego rozwoju. W pozycji na brzuchu dziecko wzmacnia mięśnie główki, podczas jej podnoszenia. Ułożenie nie brzuchu pozwala poznać malcowi inną perspektywę i zobaczyć świat z innej strony, co jest bardzo ważne, gdy dziecko poznaje swoje otoczenie i uczy się rzeczywistości, która go otacza.

Rozwój dziecka

Utarło się przekonanie, że spanie na brzuchu u dziecka może spowodować śmierć łóżeczkową lub nagły zgon niemowlaka. Z tego powodu nie poleca się układania dziecka na brzuchu do snu. Sęk w tym, że ta pozycja jest potrzebna do prawidłowego rozwoju dziecka. Dziecko, które jest układane w pozycji na brzuchu, ma szansę na wzmocnienie mięśni karku. Ta pozycja jest szczególnie ważna w pierwszych 3 miesiącach życia dziecka. W tym czasie malec uczy się podpierać na rączkach i unosić głowę. Przesuwa też główkę z jednego policzka na drugi i stara się ją chwilę podtrzymywać. Wiele badań pokazuje także, że pozycja na brzuchu pomaga dzieciom, które cierpią na kolki, ponieważ pomaga ona usprawnić pracę układu trawiennego. Nie musimy jednak zostawiać dziecka śpiącego na brzuchu. Możemy wspomagać jego rozwój podczas zabaw i wtedy kłaść go na brzuchu. Mięśnie będą miały okazję prawidło się rozwijać, a rodzice będą spokojni. Są dostępne specjalne poduszki stabilizujące, takie jak Poduszka stabilizacyjna organic denim Poofi, która wspomaga znacznie lepszy rozwój mięśni szyi.

[product search="poduszka stabilizacyjna" limit="6" onlyAvailable="true"]

Zdrowy sen niemowlaka

Wiemy już, że sen i zabawa na brzuchu jest potrzebna do prawidłowego rozwoju dziecka. Jeśli jednak zostawienie malucha samego, w tej pozycji wywołuje u nas stres lub zwyczajnie chcemy mieć pod kontrolą, kiedy maluch przebywa na brzuchu, warto wtedy zaopatrzyć się w specjalne akcesoria dla dzieci, dzięki którym niemowlę nie będzie przewracało się na bok. Specjalna poduszka ortopedyczna dla niemowląt, będzie dużą pomocą. Warto zwrócić uwagę na to, że taka poduszka ma różne rozmiary. Ciekawym modelem jest Poduszka ortopedyczna S dla niemowląt Mimos.

[product search="poduszka ortopedyczna mimos" limit="6" onlyAvailable="true"]

Interesującym dodatkiem do łóżeczka jest też kojec, ze specjalnym ochraniaczem. Daje on pewność, że dziecko nie uderzy się o szczebelki łóżka, a kojec utrzyma pozycję dziecka i nie da mu możliwości na obrócenie się na brzuch. Dodatkowo, jeśli planujemy podróż, to kojec dla noworodka, to także świetne przenośne łóżeczko. Można położyć go na sofie lub łóżku podczas wyjazdu i mamy pewność, że dziecko jest bezpieczne. Z kolei do samochodu niezbędny jest odpowiedni otulacz dla noworodka. Dzięki niemu dziecko nie zmarznie w czasie jazdy i będzie czuło się komfortowo! Warto zwrócić uwagę na to, że otulacz ma za zadanie odtworzyć uczucie, jakie doznawało niemowlę podczas pobytu w brzuchu mamy. Dlatego też otulacz dla noworodka ma w środku miękki materiał i można nim owinąć ciasno maleństwo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl