Kategorie blog
Nasze marki

W jaki sposób wspomagać rozwój malucha?

W jaki sposób wspomagać rozwój malucha?

Najlepszym sposobem, w jaki możemy wspomóc rozwój dziecka, zarówno umysłowy jak i ruchowy jest zabawa, szczególnie w początkowych etapach jego życia. Maluch chłonie wtedy całym sobą wszystko, co go otacza, więc warto zadbać o to by przedmioty w jego otoczeniu były ładne, kolorowe i spełniały funkcje edukacyjne i zachęcały maluszka do zabawy, w trakcie której będzie poznawał świat.

Rozwój ruchowy

Już od pierwszych chwil życia warto ćwiczyć z dzieckiem powtarzanie niektórych ruchów. Oczywiście ćwiczenia te powinny być dostosowane do wieku dziecka – nie można na przykład za wcześnie rozpoczynać ćwiczeń pomagających dziecku w nauce siadania czy chodzenia, gdyż jego układ kostny musi być na to przygotowany. Jednakże stopniowe rozwijanie koordynacji ruchowej pomoże mu utrwalić nowo nabywane umiejętności. Doskonałą zabawą dla takiego malucha jest wyciąganie rączek po zabawki, potrząsanie grzechotkami, a nawet dotykanie przedmiotów o rożnych strukturach.

Ćwiczenie wzroku

Dziecko zaraz po urodzeniu nie widzi tak samo jak dorosły człowiek. Z początku wszystko jest rozmazane, lecz stopniowo narząd wzroku polepsza swoje działanie i dziecko widzi coraz wyraźniej a z czasem dochodzi do etapu, kiedy kształtuje się koordynacja wzrokowo-ruchowa. W rozwoju dojrzałości wzrokowej pomoże dziecku oglądanie prostych kształtów, form i wzorów o wyraźnej, stymulującej rozwój psychiczny dziecka kolorystyce. Takie obrazki można dla dziecka stworzyć samemu lub też zakupić zestaw obrazków, jakim jest Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt. Są to cztery książeczki, z których każda zawiera inne obrazki, ich tytułu to: Kwiatki, Kształty, Groszki i Moja pierwsza Książeczka. Książeczki takie jak te, tworzone są z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 6 miesięcy.

Rozwój mowy

Również ze starszymi dziećmi warto oglądać książeczki z różnymi obrazkami, również bardziej skomplikowanymi – przedstawiającymi zwierzęta, przedmioty i rośliny. Warto opowiadać o wszystkim, co nas otacza i odpowiadać na pytania dziecka. W taki sposób pomagamy mu ćwiczyć rozwój mowy i wzbogacamy znacznie jego słownictwo.

Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt. – cena 54 PLN

kwiatki

Książeczka Maluszek Patrzy Kwiatki

kształty

Książeczka Maluszek Patrzy Kształty

ksztalty

Książeczka Maluszek Patrzy Groszki

moja pierwsza książeczka

Książeczka Maluszek Patrzy "Moja Pierwsza Książeczka"

dla dzieci

Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt - cena 54 PLN

książeczka dla dziecka

Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt - cena 54 PLN

książeczka

Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt - cena 54 PLN

dziecięca książeczka

Książeczka Maluszek Patrzy Zestaw 4 szt - cena 54 PLN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl