Kategorie blog
Nasze marki

Mata edukacyjna dla niemowlaka - na co zwrócić uwagę?

Mata edukacyjna dla niemowlaka - na co zwrócić uwagę?

Mata edukacyjna to jedna z pierwszych zabawek, które rodzice kupują swoim dzieciom. Rodzice coraz chętniej sięgają po zabawki, które będą służyły ich dzieciom przez długi czas i jednocześnie wspomogą ich rozwój ruchowy i emocjonalny. Na rynku jest szeroki wybór mat edukacyjnych, dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę, kiedy wybiera się matę edukacyjną dla dziecka.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając matę edukacyjną, podobnie jak przy wyborze innych zabawek należy zwrócić uwagę na jakość wykonania. Nie może być żadnych wystających elementów, a wszystkie części maty muszą być dobrze przymocowane do podstawy. Najlepiej, aby była wykonana z miękkich materiałów takich jak plusz. Warto też poszukać takiej maty, w której będą zabezpieczenia, które uniemożliwią mniejszemu dziecku wyjście poza matę. Na przykład nadmuchiwane tak jak w macie Plac Zabaw Sowa Ludi Mogą one być również wykonane z gąbki obciągniętej materiałem, z którego wykonana jest cała mata.

Rozmiar maty edukacyjnej

Dla wielu rodziców znaczenie ma rozmiar maty – nie powinna ona być ani za duża, ani za mała. Warto wybrać taką, która umożliwi swobodną zabawę zarówno dziecku leżącemu, ale i takiemu, które już zaczyna samodzielnie siadać i poruszać się. Idealna mata powinna mieć kształt kwadratu oraz boki o długości mniej więcej 120 cm.

Dodatki do maty

Bardzo ważne jest to, aby mata takie posiadała wiele dodatkowych zabawek, które zainteresują malucha i zachęcą go do działania. Mogą to być lusterka, pluszowe maskotki, ukryte obiekty, piszczałki itp. warto też zwrócić uwagę na to, żeby poszczególne elementy były zróżnicowane pod względem kolorów i faktury materiałów, z jakich są zrobione, tak jak na przykład w macie Plac Zabaw Nature Zen Ludi.

mata

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl