Monitor oddechu Babysense 5

Monitor oddechu Babysense 5

Cena: 389,00 PLN
ocenaocenaocenaocenaocena
Ocena: 4.8/50 (5 Opinie)
Czas wysyłki: Produkt chwilowo niedostępny

Wysyłka gratis od 299 PLN

Marka: BabySense
Dostawa: 0,00 pln (Przelew), 0,00 pln (pobranie)
Płatność: PayU, PayPal, wpłata na konto, pobranie

Monitor oddechu nowej generacji Babysense to urządzenie, które umieszcza się pod materacem dziecka. Jest przenośny i niezwykle prosty w obsłudze. Produkt ten jest jedynym monitorem oddechu, który posiada certyfikat medyczny. Nie ma znaczenia rodzaj, grubość ani waga materaca. Babysense 5 nadaje się do stosowania pod każdy rodzaj i grubość materaca, z wyjątkiem pianki termoaktywnej (typu „memory”).

Jednocześnie jest to jedyny monitor oddechu pod materac, który nie posiada przewodów zasilających (nie ma ryzyka zaplątania się dziecka w kable).
Monitor jest niezwykle czuły i bezdotykowy. Dzięki niemu rodzice mogą spać spokojnie w tym samym czasie, gdy ich dziecko śpi. Urządzenie to przeznaczone jest do wykrywania ustania ruchów oddechowych dziecka tak zwanego bezdechu u noworodków i niemowląt. Monituje ono mikroruchy oddechowe w czasie snu u dziecka. Urządzenie zaalarmuje opiekunów, kiedy oddech ustanie, bądź będzie nieregularny i płytki. Daje to możliwość na szybką interwencję, która może uratować dziecku życie.

Babysense to wyjątkowe, przełomowe urządzenie. Zostało ono opracowane w związku z zagrożenie jakie może spotkać noworodki i niemowlęta w szpitalu a także w domu, zwanym często zespołem śmierci łóżeczkowej. Zespół ten (SIDS) jest jedną z najczęstszych przyczyn śmierci zdrowych dzieci do pierwszego roku życia.
Monitor jest bardzo skuteczny i pomógł już ochronić ponad 600 000 dzieci z całego świata. W połączeniu z zaleceniami dotyczącymi bezpieczeństwa snu dziecka, gwarantuje on bezpieczny i zdrowy sen pociechy.

Monitor ten jest zarejestrowanym produktem medycznym klasy II, posiada certyfikat z dyrektywą CE 93/42/EEC i jest testowany klinicznie. Jednocześnie warto podkreślić fakt, że jest stosowany w ramach zdrowotnych programów rządowych kierowanych do rodziców i placówek medycznych.

Technologia wykorzystana przy produkcji urządzenia sprawia, że jest ono bardzo wrażliwe i wykrywa nawet najmniejsze oddechowe ruchy dziecka przez materac. Jest to coś więcej niż znane do tej pory monitory oddechu. Alarmuje on opiekunów o niebezpieczeństwie, zanim ono może zagrozić dziecku. Alarmuje nie tylko gdy występuje bezdech. Jednostkę sterującą umieszcza się pomiędzy materacem i dnem łóżka.

Monitor zasilany jest poprzez baterie typu AA, więc nie ma w nim żadnych przewodów zasilających. Jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. System czujników nie ma bezpośredniego kontaktu z dzieckiem i jest całkowicie dla niego bezpieczny.

 • Urządzenie identyfikuje wzorzec oddechowy dla dziecka i przekazuje go do jednostki sterującej, gdzie pojawia się zielone, widoczne z daleka światełko. Gdy światełko miga jest to znak że wszystko jest w porządku.
 • Alarm dźwiękowy włącza się w momencie, gdy w przeciągu 20 sekund dziecko nie wykona żadnego ruchu oddechowego lub oddech zwalnia do 10 oddechów na minutę. Wówczas rodzic może szybko zareagować.
Dane techniczne urządzenia:
 • zasilane bateriami – 4 baterie AA (nie załączone do zestawu);
 • w optymalnych warunkach baterie wytrzymują do 6 miesięcy użytkowania;
 • głośność alarmu z odległości 1 m 85 dB;
 • światłość: 2mCD;
 • czujnik – średnica d 216 mm;
 • nie zakłóca innych urządzeń elektrycznych w domu, nie emituje promieniowania o radiowej częstotliwości;
 • urządzenie posiada dwa lata gwarancji;
 • w zestawie znajduje się: jednostka sterująca, dwa sensory z przewodami i opaskami kablowymi, instrukcja, uchwyt pod materac oraz wieszak na brzeg łóżeczka;
 • urządzenie ma certyfikat medyczny klasy II b zgodny z normą CE 93/42/EWG, załącznik VI część 3.
Urządzenie jest bardzo proste w użyciu:
 • aby działało należy położyć dwa sensory pod materac, tak umieszczone sensory monitują całą powierzchnię łóżeczka, nie dotykają one dziecka;
 • działa na zwykłych bateriach – bez przewodów, podłączenia do sieci i wtyczek;
 • kompaktowy i łatwy w użyciu o ciekawym designie;
 • alarm w razie zaburzeń oddechu dziecka;

Monitor udowodnił niejednokrotnie, że ratuje życie dzieci. Różnice w ruchach oddechowych mogą występować u wszystkich dzieci, każdemu maluszkowi może zabraknąć tchu. Jest to normalna sytuacja i nie jest uważana za szkodliwą. Może być spowodowana przez przeziębienie, wirusy, wzrost temperatury czy alergię. Jednak taką sytuację powinno się monitować, gdyż stan dziecka może się pogorszyć i wymagać natychmiastowej interwencji. SIDS zdarza się bardzo szybko i nie ma praktycznie żadnego ostrzeżenia. Bez monitora oddechu rodzic może zbyt późno pojawić się w dziecięcym pokoju. Gdyby chciał pilnować dziecka nie mógłby spać, a to było by niezdrowe zarówno dla niego jak i dziecka.

Dzięki monitorowi rodzice mogą korzystać z chwili wytchnienia bez obawy, że dziecku stanie się coś złego, gdyż monitor będzie czuwał nad bezpieczeństwem dziecka. Kiedy zajdzie zmiana w oddechu dziecka rodzic zostanie natychmiast zaalarmowany.

O czym trzeba pamiętać:

 • Monitor nie może zastąpić obecności i szybkiej interwencji opiekuna lub rodzica. Jest to pomoc, która zwraca uwagę na potencjalne niebezpieczeństwo.
 • Urządzenie to nie rozwiąże wszystkich problemów i też nie ostrzeże przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami. Gdy zabrzmi alarm urządzenie sygnalizuje, że dziecko wymaga uwagi tak szybko jak to tylko jest możliwe. Do prawidłowego działania urządzenia należy zastosować się do wskazówek, które sprawią, że będzie ono działało zgodnie z przeznaczeniem.

Kupując w autoryzowanym punkcie sprzedaży:
1. Masz pewność, że produkt pochodzi od oficjalnego i wyłącznego dystrybutora marki HiSense na Polskę.
2. Masz pewność, że zakupiony produkt objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.
3. Otrzymujesz gwarantowane rozpatrzenie reklamacji do 48h.
4. Otrzymujesz porady z serwisu Babysense Infolinia: 32 790 52 97
5. Przyczyniasz się do realizacji kampanii wspierającej zasady bezpiecznego snu niemowląt.
6. Masz pewność, że produkt jest nowy, pełnowartościowy, bezpieczny i posiada opisy oraz instrukcję w języku polskim.

Opinie


Karolina opinia:
Ocena: ocenaocenaocenaocenaocena
Monitor kupiliśmy kiedy masz synek miał.7 tygodni. Dostał bezdech i niestety kilka.dni byliśmy w szpitalu. Tam polecony nam urządzenie. Nie żałujemy wydanych pieniędzy. Po powrocie ze szpitala nie musiałam stale sprawdzać czy mały oddycha. Monitor reaguje bardzo czule. Polecam.w 100%
Aldona opinia:
Ocena: ocenaocenaocenaocenaocena
Urządzenie zapewnia spokojne noce, zwłaszcza młodym, niedoświadczonym rodzicom. Jest bardzo czułe, wykrywa najmniejsze ruchy, momenty bezdechu. Nie posiada kabli przez co jest bezpieczne dla dziecka. Można go używać do wszelkich materacy.
Marta opinia:
Ocena: ocenaocenaocenaocenaocena
O monitorze myśleliśmy z moim partnerem jeszcze, gdy byłam ciąży, To były jedne z lepiej wydanych pieniędzy. Zwłaszcza na początku, gdy córeczka była taka maleńka, ciągle chodziliśmy sprawdzać, czy oddycha, potem monitor robił to za nas, a my mogliśmy pospać
Monika opinia:
Ocena: ocenaocenaocenaocenaocena
Idealny gadżet dla rodziców, którzy zostają nimi po raz pierwszy. Bez niego nie przespalibyśmy nocy przez pierwsze miesiące, sprawdzając co chwilę, czy oddycha. Cena nie jest niska, ale warto było.
Marek opinia:
Ocena: ocenaocenaocenaocenaocena
Produkt poznaliśmy w jednym z szpitali. Monitorował oddech synka, który cierpiał na bezdech. Potem kupiliśmy to urządzenie i dzięki niemu śpimy spokojniej. Nie ma zakłóceń, wszytko działa sprawnie.

WideoNewsletter

Social Media

All rights reserved