Kategorie blog
Nasze marki

Mamusiu, przeczytaj mi bajkę

Mamusiu, przeczytaj mi bajkę

Pierwsza książeczka dziecka już dla niemowlaka? Tak

Na taką prośbę wyrażoną słowami przez dziecko każdy rodzić będzie musiał poczekać przynajmniej do drugiego roku życia pociechy. Jednakże już od narodzin warto przyzwyczajać dziecko do czytania mu bajek i opowiadania, co znajduje się na obrazkach. Wspólne czytanie pozwala rozwijać więź między dzieckiem i rodzicem. Sprawia również, że dziecko szybciej się rozwija, stymulowane są jego zmysły oraz kształtuje się wyobraźnia, a z czasem kreatywne myślenie. Dlatego też warto sprawić, by czytanie było wspaniałym rodzinnym rytuałem.

Pierwsza książeczka dziecka

Pierwsze książeczki dla najmniejszych dzieci powinny zawierać proste i wyraźne obrazki. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, że noworodki i małe niemowlęta widzą obraz zamazany i to w odległości około 30 cm od ich twarzy. Najlepiej by były one dwu, maksymalnie trójkolorowe. Dziecko najlepiej widzi kolory takie jak biały, czarny i czerwony, więc w takich kolorach powinny być obrazki w książeczce. Tak jak jest to np. w serii książeczek Oczami Maluszka. Każda z tych książeczek przedstawia przedmioty, które otaczają dziecko a także kształty zwierząt. Są to oczywiście jedynie zarysy niektórych rzeczy. Jednak każda z nich może być pretekstem do snucia niesamowitych opowieści, które z pewnością zafascynują malucha. Szczególnie, jeśli będzie opowiadać je mama, bądź tata. Tak skonstruowane książeczki pozwalają też stymulować i rozwijać zmysł wzroku dziecka.

Książeczki dla niemowlaków i przedszkolaków

Im starsze dziecko tym bardziej kolorowe książeczki można mu kupować. Na początek idealnie sprawdzą się te, które zawierają obrazki przedmiotów i zwierząt z podpisami, ewentualnie krótkimi historyjkami, na temat tego co przedstawia obrazek. Dzięki temu dziecko będzie chętniej poznawało otaczający je świat. Kiedy maluch podrośnie można kupić dla niego bogato ilustrowane książki zawierające najpopularniejsze baśnie i bajki stworzone przez klasyków. Chociaż na uwagę zasługują również nowe wydania. Przy wyborze książeczek dla dzieci, trzeba się kierować głownie ich zainteresowaniami oraz pamiętać by były one ładnie wykonane i miały dużo ilustracji, dzięki czemu dzieci będą chętniej po nie sięgały.

Książeczka Oczami Maluszka  cena: 19,90 PLN
Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

Książeczka Oczami Maluszka cena: 19,90 PLN

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl