Kategorie blog
Nasze marki

Książeczki edukacyjne dla dzieci – od niemowlaka do przedszkolaka

Książeczki – od niemowlaka do przedszkolaka


Wszystkie dzieci uwielbiają bajki i książeczki. Niestety coraz więcej rodziców rezygnuje z codziennego rytuału czytania dziecku bajek, na rzecz animowanych seriali, które można bez problemu włączyć w telewizji. Jednak warto, poświęcić chwilę na oglądanie z dzieckiem kolorowych obrazków, na kartach książek i opowiadanie co się na nich znajduje, a z czasem na czytanie mu „poważniejszych” bajek. Tak spędzony czas z pewnością zacieśni więzi między rodzicem i dzieckiem oraz zachęci je do poznawania otaczającego je świata. Książeczki edukacyjne trzeba dopasować do wieku dziecka, gdyż na każdy etapie rozwoju malucha będzie interesowało go co innego. Co zatem zaciekawi niemowlaka, a co starszaka? Oto kilka ciekawych propozycji.

Książeczki czarno – białe

Dla najmłodszych dzieci najlepiej wybrać książeczki edukacyjne, w których będą przedstawione proste obrazki – najlepiej jedynie zarysy konkretnych przedmiotów w kontrastujących ze sobą kolorach. Przeważnie jest to biały i czarny, gdyż to właśnie te dwa kolory na początku rozróżnia dziecko najlepiej. Książeczki czarno-białe  z reguły są dostępne w różnych wersjach tematycznych, w jednej przedstawione są kształty zwierząt, w innej przedmioty, które można znaleźć w domu. Nieco starsze dzieci, u których wykształcił się już prawidłowo zmysł wzroku bardziej zadowolone będą z książeczek, w których znajdują się kolorowe, realistyczne ilustracje, bądź fotografie. Dodatkową atrakcją będzie, jeśli rodzice w czasie czytania będą naśladowali odgłosy jakie wydają z siebie zwierzęta, albo instrumenty muzyczne, czy też inne rzeczy.

[product search="Oczami Maluszka " limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]

Książeczki do kąpieli

Ciekawym rozwiązaniem zarówno dla rodziców jak i ich pociech są książeczki do kąpieli, z uwagi na to, że są wykonane z odpornych na wilgoć materiałów. Kąpiel z taką książeczką z pewnością będzie bardzo ciekawa. Maluchy uwielbiają tego typu książeczki również z uwagi na to, że często znajdują się w nich ukryte grzechotki lub piszczałki. A co najważniejsze mogą robić z nimi dosłownie wszystko – wyginać „kartki”, a nawet testować ich smak, czego nie mogą robić w przypadku innych książek.

Książeczki edukacyjne, interaktywne

Ciekawym sposobem na zachęcenie malucha do obcowania z książkami jest podarowanie mu książeczki interaktywnej, która pozwoli mu samodzielnie odkrywać ukryte w niej niespodzianki. Warto tutaj wspomnieć, że takie książeczki oprócz doskonalej zabawy, dają dziecku możliwość ćwiczenia nowo nabytych umiejętności z zakresu koordynacji wzrokowo – ruchowej. Przykładem takiej książeczki może być książeczka dwustronna Benbat. Książeczka edukacyjna rozwinie wyobraźnię oraz ćwicząc motorykę. Książeczka jest lekka, miękka, składana w harmonijkę dla wygodnego przenoszenia. Książeczka jest pełna ekscytujących kolorów i dotykowych elementów, aby stymulować rozwój wszystkich zmysłów. 

[product search="książeczka edukacyjna" limit="50" slider="true" onlyAvailable="true"]

Klasyka bajek

Starszakowi można podarować książeczki z bajkami. Na początku nie mogą one być z byt długie, gdyż po pewnym czasie dziecko znudzi się czytaną opowieścią i zajmie czymś innym. Mogą to być na przykład bogato ilustrowane skrócone wersje klasycznych bajek lub też opowieści o przygodach autek, samolotów czy sympatycznych dinozaurów. Z czasem dopiero można wprowadzać coraz bardziej skomplikowane utwory, zaś klasyczne baśnie czy bajki czytać po kilka stron przerywając w miejscu, które sprawi, że dziecko samo z ciekawością będzie czekało na ciąg dalszy następnego dnia.

Warto pamiętać o tym, że dziecko, któremu czyta się od najmłodszych lat lepiej się rozwija pod względem umysłowym – w przyszłości lepiej przyswaja wiedzę, a także jest bardziej ciekawe otaczającego je świata i procesów w nim zachodzących.

Książeczka dwustronna Benbat, cena: 59 zł 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl