Kategorie blog
Nasze marki

Jaki wybrać rożek dla niemowlaka?

Jaki wybrać rożek dla niemowlaka?

Intuicja i instynkt. To na te wartości powinni zdać się świeżo upieczeni rodzice. Pomocne może okazać się także słuchanie rad osób doświadczonych rodzicielstwem i sięgnięcie po sprawdzone, znane i od lat stosowane sposoby pielęgnacji malucha. Bycie blisko dziecka, reagowanie na jego płacz, noszenie na rękach, tulenie w ramionach i okazywanie miłości to te postawy i idee, po które warto sięgać, będąc świeżo upieczonym rodzicem. Psychologowie nie mają bowiem wątpliwości, że dzieci mogące liczyć na swoich rodziców, nie tylko wykazują się większym spokojem i beztroską, ale także lepiej się rozwijają.

Rożek dla niemowlaka - zwyczajne - niezwyczajne otulanie

Kto z nas nie słyszał o rożkach dla niemowląt? No właśnie. Wszyscy ci, którzy twierdzą, że opatulanie malca becikiem jest przeżytkiem, są w błędzie. Nie ulega bowiem wątpliwości, że rożki mają pozytywny wpływ na rozwój dziecka, sprzyjają szybszemu i bezproblemowemu adaptowaniu się do nowej, pozabrzuszkowej rzeczywistości. Ale od początku. Gdy noworodek pojawia się na świecie, musi zmierzyć się z szeregiem nowych sytuacji. To, jak szybko niemowlę odnajdzie się w rzeczywistości, zależy od wielu czynników, wśród których postawa mamy i taty oraz odpowiednia opieka i pielęgnacja bobasa, są najbardziej istotne. Jaką rolę odgrywa tutaj becik? Okazuje się, że niezwykle ważną. Im więcej nosimy i tulimy niemowlaka, zwłaszcza opatulonego becikiem, tym łatwiej dziecko odnajduje się nowym świecie. Szczelne otulenie malca rożkiem stwarza mu namiastkę warunków znanych z brzucha mamy. Jest miło, ciepło, przytulnie- tak jak w czasach, gdy był noszony pod sercem. Łatwiej jest więc o poczucie bezpieczeństwa - tak ważne dla wielokierunkowego, prawidłowego, zrównoważonego rozwoju pociechy.

To ma znaczenie

Czy wiesz, że to, jaki rożek wybierzesz, ma znaczenie dla zdrowia i kondycji pociechy? Dbaj więc o to, aby becik dla dziecka był wykonany z najwyższej jakości materiałów, by posiadał ciepłe, antyalergiczne wypełnienie, by stymulował rozwój dziecka i zachęcał do radosnego odkrywania świata, tak jak np. rożek Samiboo. Dwustronny, kolorowy, ozdobiony oryginalnymi wzorami i kolorowymi wstążeczkami rożek Samiboo sprawdzi się doskonale. Idealny od pierwszych dni życia dziecka, niezastąpiony na kolejnych etapach rozwoju malucha. Bo rożek Samiboo rośnie razem z dzieckiem i może być z powodzeniem wykorzystywany jako mata edukacyjna czy kołderka.

Rożek Samiboo - cena 129,00 zł

rozek

Rożek Samiboo - cena 129,00 zł

rozek

Rożek Samiboo - cena 129,00 zł

rozek

Rożek Samiboo - cena 129,00 zł

rozek

Rożek Samiboo - cena 129,00 zł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl