Kategorie blog
Nasze marki

Drewniane zabawki dla dziecka

Drewniane zabawki dla dziecka

 

 

Nasze pokolenie pamięta jeszcze ze swojego dzieciństwa wiele zabawek wykonanych z drewna. Drewniane zabawki mają swój niesamowity urok, szczególnie jeśli były wykonane przez dziadka lub inną bliską naszemu sercu osobę. Mimo, że były proste, nie miały żadnych „bajerów”, tak jak dzisiejsze zabawki wykonane z tworzyw sztucznych, wywoływały szeroki uśmiech na buzi każdego dziecka. Można było się nimi bawić na wiele sposobów. A dumą każdego malucha były drewniane klocki, pajacyki, samochody czy kolejki, zaś każdy, kto miał drewnianego konika bądź pchacz z koralikami miał duże poważanie na podwórku.

Dlaczego drewniane zabawki są tak wyjątkowe? Przede wszystkim pozwalają na rozwinięcie kreatywności i wyobraźni dziecka. Pozwalają także na prawidłową stymulację koordynacji wzrokowo ruchowej oraz rozwijają zdolności manualne dziecka. To dzięki drewnianym klockom powstawały pierwsze zamki, domy i inne budowle.  Z uwagi na swój prosty kształt. mogą być używane do różnych kreatywnych zabaw. Mogą się nimi bawić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki niezależnie od wieku. Ponadto zabawki wykonane z drewna są bezpieczne dla dzieci, nie uczulają i w odróżnieniu od zabawek z tworzyw sztucznych nie zawierają w sobie substancji szkodliwych. Ważne jest tylko to, aby wybierając zabawki drewniane dla swoich dzieci zwrócić uwagę na to, czy zostały pomalowane ekologicznymi farbami i lakierami.

Obecnie powraca się do tradycji zabawek drewnianych i na rynku można znaleźć ich spory wybór. Ciekawą propozycję przygotował producent zabawek i akcesoriów dziecięcych – hiszpańska firma TucTuc. W jej ofercie można znaleźć pełne kolorów zabawki o bardzo ciekawym dla dzieci designie. Zabawki swoim kształtem nawiązują do zwierząt, dzięki czemu przykuwają ich uwagę. Drewniana zabawka do pchania  TucTuc zachęci dziecko do raczkowania i pierwszych kreatywnych zabaw. Obie zabawki można znaleźć w sklepie www.babymama.pl.

Drewniana zabawka do pchania TucTuc – cena 88,00 PLN

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl